Вітаємо магістрантів кафедри Юлію Гарасим та Оксану Шалай із перемогою у Всеукраїнському студентському конкурсі перекладачів, що проходив 25-26 березня у Донецькому національному університеті:

Юлія Герасим – диплом І ступеня у номінації „усний переклад”

Оксана Шалай – диплом І ступеня у номінації „художній переклад”

 

„ Додому ми поверталися з перемогою для нашого університету”

 

Дванадцять років тому Донецький національний університет виступив з ініціативою проведення першого Всеукраїнського студентського конкурсу художнього перекладу. Цьогоріч конкурс, що був започаткований кафедрою теорії і практики перекладу, вже за доброю традицією відбувся у стінах Донецького національного університету на факультеті іноземних мов.

Студенти з різних університетів України, які пройшли до другого етапу Всеукраїнського конкурсу мали можливість позмагатися у письмовому художньому перекладі, фаховому письмовому перекладі та фаховому усному перекладі з англійської, німецької, французької та іспанської мов. Серед цих студентів пощастило бути  і представникам нашого навчального закладу - Шалай Оксані (секція художнього перекладу) та мені (секція усного перекладу).

Донецьк зустрів нас чудовою сонячною погодою. Викладачі та студенти університету влаштували нам теплий прийом та зробили все можливе для  комфортного перебування у місті шахтарської слави.

Наступного дня відбувся конкурс. Секцію фахового усного перекладу, у якій я мала змогу випробувати власні сили, запровадили лише цього року. Завдання складалося з двох частин: послідовного перекладу суспільно-політичного тексту з аркуша (The Queens Christmas Message, 2008) та послідовного перекладу з відеозапису (The Queens Christmas Broadcast, 1957). Студенти демонстрували свою перекладацьку майстерність в присутності компетентного журі, додатково проводився аудіозапис усіх перекладів.

Церемонія нагородження стала приємною несподіванкою, адже і Оксана, і я вибороли перше місце у відповідних категоріях. До Львова ми поверталися не лише з особистою перемогою, але й з перемогою для нашого університету.

Хочеться побажати всім майбутнім учасникам конкурсу натхнення, віри у власні сили та, звичайно ж, перемоги!

 

Текст: Юлії Гарасим