Поїздка студентів та викладачів кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура 9 жовтня 2010 року в Ірпінь

 

Дотик Майстра

 

Усі ми — наче старі інструменти, запилюжені, понищені. Але можемо зіграти божественну мелодію. Досить лишень одного дотику Майстра.

Бруно Ферреро

Для багатьох відомих тепер перекладачів та теоретиків перекладу цей дотик став вирішальним. Тихе, спокійне слово Майстра лунає для нас ще і нині.

Мов вітер, що спокійно дихає

І плине полем неозорим,

Ми скромним словом правди тихої

Стозвукий галас переборем.

Життя Григорія Порфировича було присвячене не галасливому і показному патріотизму, а щоденній кропіткій праці над українським словом . Вшанувати пам’ять великого Майстра – було головною метою поїздки студентів та викладачів кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура 9 жовтня 2010 року в Ірпінь.

Зайшовши до музею, будинку в якому жив і творив Григорій Порфирович, відразу відчувається затишок, спокій і гостинність. Зберігають цю атмосферу для всіх охочих торкнутися безмірного духовного багатства (яке матеріально складає понад 25 000 книг) Андрій Григорович та Марія Леонідівна Кочури.

Студентів вразила величезна кількість архівних матеріалів: фотографій, документів, листів. Не зважаючи на велику екскурсійну групу (42 студенти та 4 викладачів) можна було почути кожне слово Марії Леонідівни, яка розповідала про «експонати».

Відвідини Літературно-меморіального музею Григорія Кочура залишили незабутні враження, та на цьому програма поїздки не завершилася. Також ми відвідали Києво-Печерську Лавру, Софію Київську та Національний музей Т. Г. Шевченка в Києві, де хоч і втомлені насиченою програмою, студенти захоплено слухали про життя Тараса Григоровича і розглядали його особисті речі та оригінали картин.

Та все ж, згідно відгуків студентів, найбільше враження на них склав скромний будинок в Ірпені. Будемо сподіватися, що і їх душ торкнувся Майстер і надихнув на важку, але таку потрібну роботу на ниві перекладу.

 

Наняк Юлія Олегівна

асистент кафедри перекладознавства та

контрастивної лінгвістики ім. Григорія Кочура