OPTIMALE – OPTIMISING PROFESSIONAL TRANSLATOR TRAINING IN A MULTILINGUAL EUROPE

ОПТІМАЛЬ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВИШКОЛУ ПЕРЕКЛАДАЧІВ У БАГАТОМОВНІЙ ЄВРОПІ

 

Що таке OPTIMALE ?

OPTIMALE – це академічна мережа «Еразмус», що фінансується Генеральним Директоратом з питань освіти і культури (жовтень 2010 р. – вересень 2013 р.). До мережі входять 65 партнерів з ЄС та 5 партнерів «третіх країн», загалом представляючи 31 країну.

 

Цілі і завдання програми «ОПТІМАЛЬ»

«Оптімаль» має на меті розвивати і доповнювати роботу, започатковану мережею EMT (European Masters in Translation – Європейська магістратура з перекладу), а саме: розширювати географічні рамки збору статистики та процесів моніторингу, зміцнення зв’язків з установами та професійними організаціями, що на сьогодні ще не входять до кола університетів-членів мережі EMT.

Ця мережа має на меті втілити такі завдання:

1.     Продовжувати вести, розширювати та оновлювати статистику щодо ситуації у галузі вишколу перекладачів у Європі.

2.     Слідкувати за ринковими та суспільними потребами, а також за професійними вимогами і стандартами освіти та навчання перекладачів.

3.     Підвищити економічну та суспільну доцільність існуючих чи майбутніх програм навчання перекладачів шляхом визначення, опису та поширення найкращих прикладів роботи у різних напрямках навчання перекладачів.

4.     Підвищити якість підготовки викладачів перекладу, визначивши основні навчальні ресурси, створюючи ресурсну платформу та проводячи семінари, присвячені обміну досвідом щодо процесу підготовки перекладачів, методів навчання, тощо.

5.     Сприяти підвищенню мобільності студентів та викладацького складу між центрами, кафедрами, факультетами підготовки перекладачів у рамках створеної мережі.

Місцевий координатор «ОПТІМАЛЬ»: Світлана Брегман, bregman@bk.ru

Детальніше про мережу «ОПТІМАЛЬ» можна дізнатися на її вебсторінці: http://www.translator-training.eu/